Rodzaje klejów przemysłowych i potrzebne akcesoria

Na początek warto zastanowić się czym jest właściwie klej. Najprościej rzecz ujmując, jest to substancja chemiczna, która pozwala nam na połączenie dwóch różnych powierzchni. Najczęściej nie zdajmy sobie sprawy, jak ważną rolę odgrywają różnego rodzaju kleje w naszym życiu. Kleje znajdują zastosowanie w różnych branżach, a także w domowym zaciszu. Nowoczesne kleje zastąpiły wiele tradycyjnych metod łączenia różnych materiałów. Dają również nowe możliwości w przemyśle.

Charakterystyka klejów przemysłowych

Klejów przemysłowych niestety nie można scharakteryzować w jednym zdaniu. Jest to przeogromna gama zróżnicowanych produktów, które przeznaczone są do montażu i produkcji różnych komponentów. Kleje przemysłowe na szeroką skalę wykorzystuje praktycznie każda gałąź przemysłu. Od produkcji ubrań, nowoczesnych, gadżetów elektronicznych, aż po produkcję żywności. Przecież wiele opakowań popularnych produktów spożywczych jest klejonych…

Jak wybrać odpowiedni klej?

Jak wcześniej wspominano liczba produktów do wyboru jest naprawdę przeogromna. Dlatego wybierając klej musimy barć pod uwagę indywidualne potrzeby naszej firmy. Do najczęściej stosowanych klejów przemysłowych należą te cyjanoakrylowe. Doskonale łączą niewielkie elementy. Sprawdzają się w sytuacji, gdy szczelna pomiędzy dwoma powierzchniami jest niewielka. Ich wielką zaletą jest bardzo szybkie działanie…

Dobór kleju przemysłowego, tak aby spełniał wszystkie nasze oczekiwania nie jest łatwym zadaniem. Pod uwagę powinniśmy zawsze brać przynajmniej kilka istotnych czynników:

Zobacz również  Trendy kolorów 2018

– Rodzaj i wielkość klejonej powierzchni. Nie każdy klej sprawdzi się tak samo. Nie każdy też sklei duże powierzchnie.
– Szczelina, to przerwa między dwoma powierzchniami. Niektóre kleje doskonale sprawdzają się, gdy nałożymy bardzo cienką warstwę. Inne wymagają nałożenia zdecydowanie większej ilości produktu. Jak wcześniej wspominano, gdy szczelina jest mała, to możemy zastosować kleje cyjanowoakrylowe. Natomiast gdy chcemy skleić większe powierzchnie, to warto postawić na kleje dwuskładnikowe.
Kolejny istotny parametr to czas. W zależności od specyfiki danego produktu proces klejenia powinien być jak najszybszy bądź wręcz przeciwnie, jak najwolniejszy. Gdy zależy nam na szybkim i preryjnym klejeniu, to możemy zainwestować pistolet do kleju. Taki sprzęt przyda nam się nawet w domowym zaciszu. Za pomocą pistoletu do kleju możemy wykonać na przykład różnego rodzaju ozdoby.

Ile to kosztuje?

Bardzo ważna jest cena i wydajność wybranego przez nas produktu. Zwłaszcza jeśli zużywamy go naprawdę bardzo dużo.

Podsumowując wybór idealnego kleju nie jest łatwą sprawą. Dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup większej ilości warto przetestować kilka różnych produktów. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nie tylko mnóstwo pieniędzy, ale także nerwów. Jeżeli mamy nadal wątpliwości co wybrać, to warto poradzić się fachowca. Na przykład pracownika sklepu.

Zobacz również  Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania od dewelopera?

Dowiedz się więcej: https://www.buehnen.pl/urzadzenia/reczne-pistolety-mechaniczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *