Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania od dewelopera?

https://lokum-deweloper.pl/oferta/wroclaw/Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zakup mieszkania bezpośrednio od dewelopera. Kupujący chcą mieć swoje własne lokum, które można od podstaw urządzić według własnych potrzeb. Deweloperzy coraz częściej wychodzą naprzeciw klientom i już na etapie budowania bloku lub apartamentowca chcą konsultować z przyszłymi właścicielami mieszkań, jakie rozwiązania mają być zastosowane w ich wnętrzach. Co trzeba wiedzieć, gdy odbiera się mieszkanie od dewelopera? Na co właściciele mieszkań powinni zwrócić uwagę? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Mieszkania deweloperskie Wrocław

Na rynku obecnie jest tak wiele firm deweloperskich, że klienci mogą wybierać spośród naprawdę wielu mieszkań na sprzedaż, które można znaleźć w dużych miastach. We Wrocławiu co chwilę deweloperzy ogłaszają się, iż oddają do użytku kolejne lokale i zachęcają klientów nowoczesnymi mieszkaniami w dobrej lokalizacji i w przystępnej cenie. Młodzi ludzie, którzy kupują mieszkanie nie zawsze jednak wiedzą, na co powinni zwracać uwagę przy zakupie mieszkania. Szczególnie przy odbiorze kluczy do swoich wnętrz, trzeba być bardzo czujnym, gdyż może okazać się, że mieszkanie nie prezentuje się tak dobrze, jak powinno.

Zobacz również  Kleje termotopliwe we florystyce

Metraż

Bardzo często zdarza się sprzedającym zrobić drobne błędy w pomiarach mieszkań, które sprzedają. Dlatego też, gdy klienci są zainteresowani konkretnym lokum, na wstępie powinni poprosić o wspólne mierzenie powierzchni, by w akcie notarialnym nie było błędów co do metrażu. Jeżeli deweloper uzależnia cenę mieszkania od metrażu, to w przypadku pomyłki z jego strony, klient może naprawdę wiele stracić. Warto więc poprosić fachowca o dokładnie zmierzenie lokum, które chce się kupić.

Sprzęty zakupione przez dewelopera

Bardzo często klient kupuje mieszkanie z grzejnikami, piecem, regulatorami temperatury lub innymi sprzętami, które są już w cenie mieszkania. Warto sprawdzić wszystkie sprzęty, czy aby na pewno one działają. Odbierając mieszkanie, jest to idealny moment, by w protokole zdawczo-odbiorczym zaznaczyć wszystkie usterki, które znajdują się w danym lokum i wyznaczyć czas deweloperowi na ich poprawienie. Takie rzeczy muszą być zawsze szczegółowo opisane.

Detale, które mają olbrzymie znaczenie

Co zrobić w sytuacji, gdy podczas odbierania mieszkania okazuje się, że uszkodzone są drzwi, okna lub powoli zaczynają pękać ściany? Klient może odmówić odbioru takiego mieszkania do momentu poprawienia przez dewelopera wszelkich niedoskonałości. Można także na piśmie umówić się z przedstawicielem dewelopera, iż w ciągu kilku dni dokona on wszelkich poprawek. Warto dokładnie w takim dokumencie zaznaczyć co jest do poprawki oraz jaki jest czas na usunięcie wszelkich niedoskonałości.

Zobacz również  Kleje termotopliwe EVA: Uniwersalne narzędzie w rękach majsterkowicza

Klucze do mieszkania i do innych części wspólnych

Nowi właściciele mieszkania powinni dostać od dewelopera komplet kluczy nie tylko do danego lokum, ale również do części wspólnych takich jak: drzwi wejściowe do klatki schodowej, drzwi do śmietnika zewnętrznego, drzwi do piwnicy itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *