Jaką ładowność pralki wybrać? 3 złote rady

Pralka ładowana od góry (https://www.neo24.pl/duzeagd/pralki/pralkiladowaneodgory.html) jest idealnym rozwiązaniem do małej łazienki. Zajmuje ona znacznie mniej powierzchni niż standardowa pralka z bębnem z przodu. Podczas zakupu pralki trzeba wziąć pod uwagę wiele parametrów technicznych, które wpływają na późniejsze użytkowanie sprzętu. Jednym z ważniejszych jest ładowność pralki. Co wziąć pod uwagę, wybierając pojemność pralki?

Liczba osób w gospodarstwie domowym

Wybór ładowności pralki przede wszystkim powinien być uwarunkowany wielkością gospodarstwa domowego. Im więcej jest domowników, tym więcej jest rzeczy do prania. Dla jednej osoby wystarczy pralka o ładowności 4 kilogramów. Nie trzeba będzie robić prania codziennie, a bęben przy każdym praniu będzie mógł być załadowany do pełna, co pozwoli zaoszczędzić nie tylko wodę, ale i prąd. Dwuosobowe gospodarstwo domowe powinno zdecydować się na pralkę o ładowności 5 lub 6 kilogramów. Jest to optymalne rozwiązanie, które pozwoli ekonomicznie podejść do kwestii prania. Rodziny trzyosobowe i większe adekwatnie powinny wybrać pralkę o większej pojemności. Na rynku można znaleźć urządzenia, których ładowność wynosi nawet 10 i 12 kilogramów. Jednak w takim wypadku należy się zastanowić, czy wszystkie ubrania będą mogły być prane razem i czy na pewno tak duża pralka jest niezbędna.

Zobacz również  Czym się różnią od siebie farby?

Jak często będzie robione pranie?

Kolejnym kryterium podczas wyboru pralki jest wybór ładowności względem ilości prań. Niektóre osoby robią pranie codziennie, a inne raz w tygodniu. W zależności od częstotliwości pojemność powinna być adekwatna do ilości prania. Zapełnienie bębna do połowy jest mało ekonomiczne. Dlatego w przypadku osób, które piorą codziennie lepiej wybrać mniejszą ładowność nawet w rodzinie czteroosobowej. Są też takie osoby, które pranie robią w weekendy. Wówczas nawet dla dwóch osób przyda się większy sprzęt.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne

Pralka ładowana od góry czy od przodu? Ładowność 5 kilogramów, a może 7? Klasa oszczędności A+ czy lepiej A+++? Podczas zakupu pralki można dostać zawrotu głowy od nadmiaru informacji technicznych. Czasami warto wybrać pralkę, która po prostu dobrze wygląda i posiada nowoczesne rozwiązania technologiczne. Nowoczesna pralka pozwala na oszczędne pranie nawet w przypadku bębna zapełnionego do połowy. W niektórych modelach zastosowana została automatyka wagowa, która samoczynnie dobiera stosowną ilość wody do ilości prania. Dzięki temu można oszczędzić i wodę i prąd. Są także pralki, które mają specjalny program do prania. Najczęściej nazywa się on pół wsadem. W przypadku zapełnienia tylko części pralki, pranie będzie tak samo skuteczne, jak w przypadku pralki z o połowę mniejszym bębnem.

Podsumowanie

Ładowność pralki najlepiej dobrać pod względem ilości osób znajdujących się w gospodarstwie domowym. Jest to kluczowy wyznacznik. Częstotliwość prania także powinna być wzięta pod uwagę. Są jednak pralki, które wyposażone są w nowoczesne technologie, które pozwalają prać ekonomicznie nawet z częściowo zapełnionym bębnem.

Zobacz również  Połączenie klasyki z nowoczesnością - oświetlenie w salonie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *