Jaką ładowność pralki wybrać? 3 złote rady

Pralka ładowana od góry (https://www.neo24.pl/duzeagd/pralki/pralkiladowaneodgory.html) jest idealnym rozwiązaniem do małej łazienki. Zajmuje ona znacznie mniej powierzchni niż standardowa pralka z bębnem z przodu. Podczas zakupu pralki trzeba wziąć pod uwagę wiele parametrów technicznych, które wpływają na późniejsze użytkowanie sprzętu. Jednym z ważniejszych jest ładowność pralki. Co wziąć pod uwagę, wybierając pojemność pralki?

Liczba osób w gospodarstwie domowym

Wybór ładowności pralki przede wszystkim powinien być uwarunkowany wielkością gospodarstwa domowego. Im więcej jest domowników, tym więcej jest rzeczy do prania. Dla jednej osoby wystarczy pralka o ładowności 4 kilogramów. Nie trzeba będzie robić prania codziennie, a bęben przy każdym praniu będzie mógł być załadowany do pełna, co pozwoli zaoszczędzić nie tylko wodę, ale i prąd. Dwuosobowe gospodarstwo domowe powinno zdecydować się na pralkę o ładowności 5 lub 6 kilogramów. Jest to optymalne rozwiązanie, które pozwoli ekonomicznie podejść do kwestii prania. Rodziny trzyosobowe i większe adekwatnie powinny wybrać pralkę o większej pojemności. Na rynku można znaleźć urządzenia, których ładowność wynosi nawet 10 i 12 kilogramów. Jednak w takim wypadku należy się zastanowić, czy wszystkie ubrania będą mogły być prane razem i czy na pewno tak duża pralka jest niezbędna.

Zobacz również  Niezbędnik każdego florysty. Zobacz, co jest potrzebne w kwiaciarni

Jak często będzie robione pranie?

Kolejnym kryterium podczas wyboru pralki jest wybór ładowności względem ilości prań. Niektóre osoby robią pranie codziennie, a inne raz w tygodniu. W zależności od częstotliwości pojemność powinna być adekwatna do ilości prania. Zapełnienie bębna do połowy jest mało ekonomiczne. Dlatego w przypadku osób, które piorą codziennie lepiej wybrać mniejszą ładowność nawet w rodzinie czteroosobowej. Są też takie osoby, które pranie robią w weekendy. Wówczas nawet dla dwóch osób przyda się większy sprzęt.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne

Pralka ładowana od góry czy od przodu? Ładowność 5 kilogramów, a może 7? Klasa oszczędności A+ czy lepiej A+++? Podczas zakupu pralki można dostać zawrotu głowy od nadmiaru informacji technicznych. Czasami warto wybrać pralkę, która po prostu dobrze wygląda i posiada nowoczesne rozwiązania technologiczne. Nowoczesna pralka pozwala na oszczędne pranie nawet w przypadku bębna zapełnionego do połowy. W niektórych modelach zastosowana została automatyka wagowa, która samoczynnie dobiera stosowną ilość wody do ilości prania. Dzięki temu można oszczędzić i wodę i prąd. Są także pralki, które mają specjalny program do prania. Najczęściej nazywa się on pół wsadem. W przypadku zapełnienia tylko części pralki, pranie będzie tak samo skuteczne, jak w przypadku pralki z o połowę mniejszym bębnem.

Podsumowanie

Ładowność pralki najlepiej dobrać pod względem ilości osób znajdujących się w gospodarstwie domowym. Jest to kluczowy wyznacznik. Częstotliwość prania także powinna być wzięta pod uwagę. Są jednak pralki, które wyposażone są w nowoczesne technologie, które pozwalają prać ekonomicznie nawet z częściowo zapełnionym bębnem.

Zobacz również  Czym się różnią od siebie farby?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *