Typowe akcesoria łazienkowe

Wykończenie i urządzenie łazienki to spore wyzwanie. Jest to pomieszczenie, w którym trzeba, często na niewielkiej powierzchni, umiejętnie ustawić duże sprzęty (wanna, brodzik itd.). Jeśli wszystko przemyśleliśmy i dobrze zaplanowaliśmy, wkrótce będziemy się cieszyć piękną łazienką. Wtedy będziemy mogli zabrać się za najprzyjemniejszą część pracy, czyli wybór odpowiednich akcesoriów łazienkowych.

Czym są akcesoria łazienkowe?

Akcesoria łazienkowe to wszystkie te przedmioty, które pełnią w tym pomieszczeniu funkcje praktyczne, a służą choćby do przechowywania. Do tej grupy zaliczymy mydelniczki, pojemniki na mydło w płynie, uchwyt i pojemnik na papier toaletowy, a także półki pod prysznic. Dla naszego komfortu ważne jest, by przedmioty, z których korzystamy, były nie tylko ładne, ale i funkcjonalne.

Jakie akcesoria kupić?

Dobierając akcesoria łazienkowe, warto kupić całe zestawy. Są one podobnie wykonane i po prostu do siebie pasują. Dzięki temu łazienka będzie wyglądać elegancko i harmonijnie. W skład zestawów często wchodzą także pojemniki, do których można włożyć płatki higieniczne i inne niezbędne akcesoria, które wolimy schować. Jeśli chcemy uniknąć widoku mokrej, pełnej piany mydelniczki, zdecydujmy się na mydło w płynie i przelejmy je do estetycznego dozownika. Z pewnością znajdziemy taki wzór, który nam się spodoba i będzie pasował do wystroju łazienki. Wśród akcesoriów łazienkowych w ostatnim czasie prym wiodą bezdotykowe dozowniki, które zapewniają maksymalną higienę i czystość. Zwolennicy tradycyjnych mydelniczek mogą wybrać model, który odprowadza wodę i nie pozwala, by gromadziła się na mydle.

Zobacz również  Jaki klimatyzator dla alergika?

Wybieramy półki i wieszaki prysznicowe

Półki i wieszaki prysznicowe bywają kłopotliwe, gdyż często się przesuwają, a produkty łatwo się z nich ześlizgują. Lepszym rozwiązaniem są więc półki i wieszaki przykręcane do ściany lub obudowy prysznica. Pozwalają one na wykorzystanie nieużywanych powierzchni, a porządek na półkach wygląda estetycznie. Wyprofilowane półki łazienkowe posiadają specjalne wgłębienia na mydło oraz haczyki na małe ręczniki.

Wieszak do toalety
                     Wieszak do toalety

Jakie dodatkowe akcesoria łazienkowe warto kupić?

W łazience przydają się także kosze łazienkowe i szczotka toaletowa. Są to przedmioty, które nie powinny być widoczne. Wybierzmy takie, które łatwo czyścić, na przykład wykonane ze stali nierdzewnej. Jeśli mamy małe dzieci, zadbajmy też o to, by łazienka dobrze im się kojarzyła i zachęcała do odwiedzin, choćby w celu umycia rąk (maluchy często o tym zapominają). Zamontujmy kolorowe i ładne pojemniki na przybory, na przykład na szczoteczkę do zębów.

Ładne akcesoria łazienkowe są ozdobą łazienki. Zadbajmy o to, by były estetyczne i funkcjonalne, a z pewnością będziemy zadowoleni z dokonanego wyboru.