Trendy kolorów 2018

Jednym z najważniejszych trendów designerskich, które prezentują specjaliści w dziedzinie aranżacji, dekoracji i projektowania wnętrz, są trendy kolorystyczne. Jeżeli chcemy podążać za wnętrzarską modą, musimy je poznać. Być może zobaczymy kolorystyczne połączenia, które nam nie przyszłyby do głowy, a świetnie wyglądają. Jakie kolory farb będą modne?

Kolory farb zgodne z trendami

Rok 2018 zdaniem designerów i projektantów wnętrz, jest ucieleśnieniem ducha współczesnego życia. W domu mamy się czuć wyjątkowo, pamiętając, że najważniejszy jest dany moment, zarówno jeśli chodzi o modę, jak i technologię. Jeden z trendów proponuje następujące kolory farb: błękit, żywiołowa fuksja i spajający całość brąz. Naturalny brąz ma być bazą, która wyeksponuje szereg żywych kolorów, od różu po błękity. Proponowana przez projektantów paleta kolorów farb ma sprzyjać relaksowi, dzięki czemu będziemy żyć spokojniej, staniemy się bardziej świadomi, lepiej poznamy siebie i będziemy słuchać swoich potrzeb, co będzie miało odbicie w preferowanych przez nas pomysłach na wystrój wnętrz. Wybierajmy więc kolory, które pasują do nas i w otoczeniu których czujemy się po prostu dobrze.

Jakie kolory farb wybrać? Co jeszcze jest modne?

W 2018 roku bardzo modny jest także głęboki odcień niebieskiego, zwany szarym denimem. Ta barwa odzwierciedla kolor nieba, ubrań, które nosimy (dżins) oraz wody, która daje życie. Szary denim jest jedną z barw, do której dopasowuje się resztę pomieszczenia. Producenci prezentują kolory farb, które idealnie dopełniają główny kolor. Nie tylko doskonale do niego pasują, lecz także wydobywają jego głębię lub tonują. Ciekawie wyglądają ciemne, wodniste odcienie błękitów, które zbalansowane zostały przez odcienie neutralne, ciepły żółty i energetyczne purpury. By dodać do domu trochę nowoczesności, wplećmy w jego kolorystkę odrobinę takich barw, balansując naturalnymi tonami szarości i kremów.

Zobacz również  Przegląd elektronarzędzi niezbędnych przy budowie i remoncie

Kolory farb dla minimalistów

W roku 2018 nadal modny jest wnętrzarski minimalizm, a we wnętrzach urządzonych w tym stylu stosuje się pastelowe i białe kolory farb. Modne także są zielenie i bezpieczne róże, które współpracują, by stworzyć harmonię. Jeśli uwielbiamy minimalistyczne wnętrza, wybierzmy płynność barw. Znawcy trendów radzą, by odrzucić ostre linie na rzecz piaskowych brązów, stonowanych szarości i zamglonych zieleni, które idealnie się harmonizują. Porzućmy schematy kolorystyczne, by odkryć piękno organicznych odcieni, które w ciekawy sposób łączę się z kolejnymi barwami. Jeśli zdecydujemy się na farby w takim kolorze, pomieszczenie będzie wydawało się spokojne i relaksujące.

Idealnie pomalowane ściany i dobrze dobrane dodatki stworzą ciepłe i przytulne wnętrze, którego nie będziemy chcieli opuścić i które nigdy nie wyjdzie z mody. Poczytajmy o trendach i wybierzmy kolory farb, które idealnie do nas pasują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *