Połączenie klasyki z nowoczesnością – oświetlenie w salonie

Piękne meble są ozdobą mieszkania, ale charakteru dodają mu dodatki. Jeśli nie lubimy figurek czy obrazów, możemy zamontować piękne lampy. Wielbicielom tradycyjnych wnętrz z nutką eleganckiego przepychu spodobają się piękne kryształowe żyrandole. Przykładem jest lampa Anabella Italux.

Jak wybrać lampę do salonu?

Urządzając wnętrze salonu nie możemy zapomnieć o oświetleniu. Lampę najlepiej dopasować do stylu, w którym urządzono pokój. Warto zastanowić się nad rozmieszczeniem punktów świetlnych w pomieszczeniu. Jeżeli wybierzmy piękny i reprezentacyjny żyrandol, np. Anebella Italux, pozostałe punkty świetlne powinny być skromne, by nie powstało wrażenie nadmiaru. Pamiętajmy, że salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem, a światło nadaje całości niezwykły charakter. Urządzając wnętrza, warto zastanowić się nad każdym elementem wyposażenia, by stworzyć ładną i spójną całość.

Jaki żyrandol wybrać? Czy Anabella Italux to dobry pomysł?

Klasyczny, prosty żyrandol pasuje do większości pomieszczeń. Taki w stylu retro zaś przywodzi na myśl elegancję i przepych, więc będzie pasować do bardzo ekskluzywnych wnętrz. Ten styl to błyszczące kamienie, świece i niezwykłe zdobienia, które przepięknie prezentują się w wielkich i wysokich pomieszczeniach. Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne żyrandole, które mogą mieć niezwykłą formę. Podstawowym zadaniem takiej lampy jest idealne oświetlenie wnętrza. Lampa może wyglądać ładnie, ale musi być przede wszystkim praktyczna. Coraz częściej wykorzystuje się żyrandole kryształowe, które dodają mieszkaniu charakteru i elegancji. Jeżeli zawiesimy w domu żyrandol Anabella Italux, to pokój będzie wydawał się bardzo elegancki. Lampa wykonana jest z bardzo dobrej jakości szkła i metalu. Przezroczyste szklane kryształki bardzo ładnie ozdobią dane pomieszczenie, a sześć żarówek halogenowych oświetli salon. Kryształy wspaniale komponują się z nowoczesnymi elementami aranżacji, podkreślając szlachetność minimalistycznych wnętrz, w których szkło, stal i beton. Można wykorzystać je również w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym, retro czy glamour.

Zobacz również  W jakie artykuły biurowe zaopatrzyć firmę na starcie?

Anabella Italux w salonie. Jak stworzyć spójne stylistycznie wnętrze?

Kryształowa lampa Anabella Italux świetnie sprawdzi się w salonie jako tradycyjne oświetlenie, zawieszone w centralnej części, nad stolikiem kawowym lub kanapą. Do kryształów najbardziej pasuje szkło, dlatego kiedy zdecydujemy się na taką formę oświetlenia, warto dopełnić wnętrze szklanymi akcentami. Wspaniałe refleksy świetlne będą efektownie odbijały się gładkich powierzchni. Do takiego stylu pasuje szklany stolik w stalowej ramie, szklane wazony i efektowne obrazy w zdobionych ramach. Ładny detal zmienia charakter wnętrza. Jeżeli mamy duży salon, to kumpy lampę Anabella Italux, która nie tylko daje ładne światło, ale zdobi pokój i świadczy o naszym dobrym guście.