Jak zyskać więcej przestrzeni dzięki bezramowym zabudowom balkonów?

Bezramowe zabudowy balkonów to rozwiązanie nowoczesne i praktyczne dzięki niemu balkon staje się funkcjonalną częścią mieszkania, w której można odpoczywać i wykonywać codzienne obowiązki. System bezramowych przeszkleń świetnie wpisuje się w trend minimalistycznych rozwiązań architektoniczne i zapewnia komfort użytkowania balkonu o każdej porze roku. Z naszego artykułu dowiesz się, w jakich sytuacjach warto postawić na taką aranżację. Zapraszamy do lektury.

Jakie są korzyści z zabudowy balkonu systemem bezramowym?

Zabudowy balkonów systemem bezramowym zapewniają mieszkańcom wiele nieocenionych i funkcjonalnych korzyści. Wśród najważniejszych z nich, warto wymienić m.in.:

  1. Efektywność energetyczną

Zabudowa balkonu systemem bezramowym Lumon pomaga w oszczędzaniu energii i ograniczaniu emisji CO2, ponieważ tworzy dodatkową warstwę izolacji termicznej i akustycznej. Zabudowany balkon może obniżyć straty ciepła w mieszkaniu, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie i lepszy komfort cieplny.

  1. Zwiększone bezpieczeństwo

Szkło hartowane zapewnia skuteczną ochronę przed włamaniem i jest odporne na uderzenia. Zabudowy balkonów stanowią także barierę chroniącą przed upadkiem z wysokości, zwłaszcza dla dzieci i zwierząt domowych.

  1. Uniwersalność

System bezramowych zabudów balkonów sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i apartamentach czy biurach. Pozyskana dzięki ruchomym przeszkleniom dodatkowa przestrzeń użytkowa może być wykorzystywana podczas zimy i w sezonie letnim.

  1. Lepszą estetykę

Bezramowe zabudowy balkonów poprawiają wygląd i podnoszą wartość nieruchomości – nadają balkonowi nowoczesny i elegancki charakter, a także chronią fasadę budynku przed zniszczeniem i zabrudzeniem. Zabudowany balkon staje się integralną częścią architektury, która podkreśla styl jego właściciela.

Zobacz również  Gdzie najlepiej stosować kleje na gorąco

Główne cechy i zalety systemu Lumon

System bezramowych przeszkleń Lumon składa się z pojedynczych tafli, które są zamontowane na przesuwnych prowadnicach. Bezramowa zabudowa balkonu Lumon Polska pozwala na swobodne otwieranie i zamykanie balkonu oraz na łatwe czyszczenie i konserwację. Łożyska Lumon zapewniają cichą i lekką pracę oraz są odporne na korozję.

Szkło hartowane, wykorzystane przy produkcji zadaszenia balkonowego, jest odporne na uderzenia, wysokie i niskie temperatury oraz wilgoć. W razie ewentualnego pęknięcia szkło rozpada się na bardzo drobne, nieszkodliwe kawałki.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj przeszklenia balkonowego?

Przeszklenie balkonowe musi być dostosowywane do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. To właśnie z tego powodu marka Lumon oferuje możliwości wyboru rodzaju, koloru i grubości szkła, a także dodatkowych akcesoriów, takich jak żaluzje przeciwsłoneczne.

Pamiętaj, że systemy przeszklenia powinny być zgodne z przepisami budowlanymi oraz ograniczeniami urbanistycznymi. Kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego rodzaju zabudowy balkonów i tarasów to ich rozmiar, położenie i ekspozycja.

Szklane zabudowy balkonów i tarasów to doskonały sposób na stworzenie eleganckiego i nowoczesnego miejsca w Twoim mieszkaniu. Bezramowe balustrady zapewniają nie tylko estetyczny wygląd, ale także trwałość i funkcjonalność. Zapraszamy do kontaktu w celu profesjonalnej wyceny i doradztwa. Oferta Lumon obejmuje zarówno zabudowy balkonów, jak i tarasów, które mogą być odpowiedzią na potrzeby każdego mieszkania.

Zobacz również  Przegląd elektronarzędzi niezbędnych przy budowie i remoncie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *