Jak zagospodarować miejsce do nauki?

Każdy pokój dziecka, czy nastolatka powinien zawierać kącik ‘naukowy’. Chodzi tutaj oczywiście o wygodne biurko, obrotowe (lub nie) krzesło i ‘jakąś’ lampkę. Zorganizowanie takiego miejsca nie jest trudne, jednak wymaga zaangażowania zarówno ze strony rodzica, jak i dziecka. Bardzo często pokoje dziecięce to jedna, wielka bomba zegarowa. Zabawki są dosłownie wszędzie, biurko zawalone jest książkami i na tym się kończy ta piękna historia. Już od najmłodszych lat warto uczyć dziecko dbania o czystość oraz organizowania różnych stref w swoim pokoju.

Gdzie stworzyć kącik do nauki?

Całe ‘centrum dowodzenia’ powinno znajdować się w lekkim odosobnieniu i umożliwić spokojną naukę – a przede wszystkim pozwalać się skupić. Warto pokusić się o stworzenie osobnego pokoju do nauki, jednak myśląc realnie, nie każdy ma taką możliwość – do niektórych pokoi ciężko jest wcisnąć łóżko nie mówiąc o innych rzeczach…

Jak ustawić biurko?

Należy zacząć od sprawy najważniejszej, czyli od biurka. Gdzie go ustawić? Możliwości jest kilka. Po pierwsze – można je ustawić prostopadle do okna. Ważne jest, aby podczas pisania nie przysłaniać sobie obszaru pracy ręką, którą się pisze. Biurko można także ustawić tuż pod oknem – jednak w takim wypadku konieczne będzie zamontowanie rolety czy żaluzji – inaczej światło będzie razić dziecko podczas nauki. Bardzo ważne jest, aby tak ustawić biurko, by podczas nauki mieć widok na drzwi wejściowe. W ten sposób, gdy ktoś wejdzie nie trzeba odrywać się od nauki, by się obrócić. Biurko powinno znajdować się w sąsiedztwie szafek oraz regałów – wtedy można szybko sięgnąć po dodatkową książkę, czy słownik.

Zobacz również  Czy warto zamieszkać na peryferiach Wrocławia?

Jak dobrać odpowiedni rozmiar biurka?

Bardzo ważne jest, aby siedząc na krześle stopy wygodnie stały na podłodze, a kolana były ułożone pod kątem prostym. Zawsze rozmiar uzależniony jest od wzrostu oraz osobistych preferencji. Na rynku dostępny jest szeroki wybór biurek, które różnią się między sobą wielkością, materiałem z którego zostały wykonane oraz wyglądem. Duży asortyment sprawia, że można łatwo dopasować biurko do wnętrza.

Jak skutecznie oświetlić miejsce nauki?

Oprócz biurka, bardzo ważną kwestią jest lampka! Bardzo często światło centralne, zwłaszcza podczas nauki nie wystarcza, dlatego z pomocą spieszą lampki punktowe. Idealnym rozwiązaniem będą lampki na biurko eglo. Można je zginać, prostować i przechylać na różne strony. Są bardzo trwałe, zapewniają dobre oświetlenie a dodatkowo prezentują się świetnie! Na rynku, lampki eglo wyróżniają się oryginalnym, nowoczesnym designem. Lampka eglo przyda się zarówno podczas pisania wypracowania, jak i korzystania z komputera czy czytania książki. Dzięki ruchomej postaci można ją dopasować pod swoje potrzeby. Bardzo ważne jest, aby lampkę umieścić po przeciwnej stronie ręki, którą się pisze – w ten sposób uniknie się niepotrzebnego cienia.

Co jeszcze warto kupić?

Biurko i lampka to dwie najważniejsze kwestie, warto jednak ‘urozmaicić’ jeszcze jakoś ten naukowy kącik. Oczywiście nie chodzi tutaj o zbędne ‘rozpraszacze’ a gadżety, które mogą okazać się pomocne podczas nauki. Przykładem może być tablica korkowa, na której dziecko może przypinać notatki, których nie może zapamiętać. W ten sposób, nawet nieświadomie będzie patrzyło na tablicę to czytało.

Zobacz również  Najlepsze płytki dekoracyjne