Jak wybrać dobrej jakości meble?

Meble są elementem wyposażenia mieszkania, który kupowany z perspektywą użytkowania ich przez co najmniej kilka lat. W związku z tym powinny się one cechować dużą funkcjonalnością, estetycznym wyglądem oraz trwałością. Dlatego właśnie mimo zazwyczaj dość wysokiej ceny, warto wybierać produkty wysokiej jakości.

Dobrej jakości meble – czym się kierować podczas ich wyboru?

Dobry sklep meblowy powinien oferować szeroki wybór wysokogatunkowych produktów, a profesjonalni pracownicy powinni służyć fachową pomocą podczas ich wyboru. Przed zakupem mebli warto zwrócić uwagę na ich jakość, w tym rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane, staranne spasowanie poszczególnych elementów przekładające się na stabilność mebli, rodzaj tkaniny obiciowej oraz estetyczne wykonanie elementów wykończeniowych.

Rodzaj materiału, z którego zostały wykonane meble

Trwałość mebli oraz ich odporność na uszkodzenia mechaniczne zależy przede wszystkim od rodzaju materiału, z którego zostały wykonane. Za najbardziej trwałe uchodzą zatem meble wykonane z drewna, zarówno lite jak i klejone. Dobry sklep meblowy powinien posiadać w swojej ofercie szeroki wybór mebli, dostosowanych do różnych gustów swoich klientów. Na rynku dostępne są bowiem meble drewniane wykonane z różnych rodzajów drewna, w tym z drzew liściastych takich jak orzech czy dąb oraz iglastych: jodły czy sosny. Gatunek drzewa decyduje nie tylko o wyglądzie mebla, ale również wpływa na jego trwałość, cenę oraz rodzaj pielęgnacji.

Zobacz również  Czy warto zamieszkać na peryferiach Wrocławia?

Spasowanie poszczególnych elementów

Wysokiej jakości meble oferowane przez godny polecenia sklep meblowy, powinny się cechować dobrym spasowaniem poszczególnych elementów konstrukcyjnych. To z kolei, w znacznym stopniu przekłada się na stabilność mebli oraz ich trwałość.

Elementy wykończeniowe

Meble wysokiej jakości cechują się starannym doborem elementów wykończeniowych oraz dbałością o ich staranne wykonanie. W przypadku mebli tapicerowanych, warto zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny. Powinna być ona bardzo wytrzymała na otarcia, odporna na zabrudzenie oraz łatwa w czyszczeniu. W przypadku mebli posiadających szuflady, podczas ich wyboru warto zweryfikować rodzaj zastosowanych prowadnic co w znacznej mierze przyczynia się do cichej pracy mechanizmu, łatwego otwierania i zamykania szuflad oraz decyduje o funkcjonalności i trwałości mebli. Tego typu rozwiązania powinny mieć również mechanizm zabezpieczający przed wypadnięciem szuflady oraz zapewniać ich dalekie wysunięcie. Meble z frontami powinny być wyposażone w dobrej jakości zawiasy oraz spowalniacze, które zapewniają szerokie otwieranie drzwi oraz łagodne ich zamykanie. To w znacznym stopniu przyczynia się do zachowania mebli w dobrym stanie przez długi czas.

Komfort użytkowania

Meble wysokiej klasy cechuje zazwyczaj komfort użytkowania. Są one wygodne, a więc w przypadku kanap mają na przykład odpowiednią wysokość i długość siedziska. W przypadku krzeseł biurowych może to być szeroki zakres regulacji mebla czy montaż ergonomicznych podłokietników.

Zobacz również  Najlepsze płytki dekoracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *