Jak wybrać dobrej jakości meble?

Meble są elementem wyposażenia mieszkania, który kupowany z perspektywą użytkowania ich przez co najmniej kilka lat. W związku z tym powinny się one cechować dużą funkcjonalnością, estetycznym wyglądem oraz trwałością. Dlatego właśnie mimo zazwyczaj dość wysokiej ceny, warto wybierać produkty wysokiej jakości.

Dobrej jakości meble – czym się kierować podczas ich wyboru?

Dobry sklep meblowy powinien oferować szeroki wybór wysokogatunkowych produktów, a profesjonalni pracownicy powinni służyć fachową pomocą podczas ich wyboru. Przed zakupem mebli warto zwrócić uwagę na ich jakość, w tym rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane, staranne spasowanie poszczególnych elementów przekładające się na stabilność mebli, rodzaj tkaniny obiciowej oraz estetyczne wykonanie elementów wykończeniowych.

Rodzaj materiału, z którego zostały wykonane meble

Trwałość mebli oraz ich odporność na uszkodzenia mechaniczne zależy przede wszystkim od rodzaju materiału, z którego zostały wykonane. Za najbardziej trwałe uchodzą zatem meble wykonane z drewna, zarówno lite jak i klejone. Dobry sklep meblowy powinien posiadać w swojej ofercie szeroki wybór mebli, dostosowanych do różnych gustów swoich klientów. Na rynku dostępne są bowiem meble drewniane wykonane z różnych rodzajów drewna, w tym z drzew liściastych takich jak orzech czy dąb oraz iglastych: jodły czy sosny. Gatunek drzewa decyduje nie tylko o wyglądzie mebla, ale również wpływa na jego trwałość, cenę oraz rodzaj pielęgnacji.

Zobacz również  Wystrój salonu - najciekawsze pomysły

Spasowanie poszczególnych elementów

Wysokiej jakości meble oferowane przez godny polecenia sklep meblowy, powinny się cechować dobrym spasowaniem poszczególnych elementów konstrukcyjnych. To z kolei, w znacznym stopniu przekłada się na stabilność mebli oraz ich trwałość.

Elementy wykończeniowe

Meble wysokiej jakości cechują się starannym doborem elementów wykończeniowych oraz dbałością o ich staranne wykonanie. W przypadku mebli tapicerowanych, warto zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny. Powinna być ona bardzo wytrzymała na otarcia, odporna na zabrudzenie oraz łatwa w czyszczeniu. W przypadku mebli posiadających szuflady, podczas ich wyboru warto zweryfikować rodzaj zastosowanych prowadnic co w znacznej mierze przyczynia się do cichej pracy mechanizmu, łatwego otwierania i zamykania szuflad oraz decyduje o funkcjonalności i trwałości mebli. Tego typu rozwiązania powinny mieć również mechanizm zabezpieczający przed wypadnięciem szuflady oraz zapewniać ich dalekie wysunięcie. Meble z frontami powinny być wyposażone w dobrej jakości zawiasy oraz spowalniacze, które zapewniają szerokie otwieranie drzwi oraz łagodne ich zamykanie. To w znacznym stopniu przyczynia się do zachowania mebli w dobrym stanie przez długi czas.

Komfort użytkowania

Meble wysokiej klasy cechuje zazwyczaj komfort użytkowania. Są one wygodne, a więc w przypadku kanap mają na przykład odpowiednią wysokość i długość siedziska. W przypadku krzeseł biurowych może to być szeroki zakres regulacji mebla czy montaż ergonomicznych podłokietników.

Zobacz również  Lista rzeczy, które zawsze przydają się w domu. Sprawdź, czy wszystko masz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *