Jak dokonać małych napraw w domu, czyli i Ty możesz zostać niezastąpionym majsterkowiczem

Nie ma na świecie rzeczy, które się nie psują. W każdym mieszkaniu czy domu powinno się więc znaleźć choć kilka podstawowych i uniwersalnych narzędzi, które mogę się przydać, gdy trzeba dokonać drobnych napraw. Czasami na pewno trzeba będzie wkręcić śrubę i przybić gwóźdź. Kiedy coś pęknie, przyda się pistolet do kleju na gorąco ze specjalnym spoiwem. Co jeszcze jest potrzebne?

Jakie narzędzia są potrzebne? Czy warto mieć pistolet do kleju?

W domowym warsztacie warto mieć podstawowe narzędzie, by w razie potrzeby móc przykręcić śrubę czy powiesić obraz. Musimy mieć śrubokręt krzyżakowy i płaski. Trudno bowiem będzie odkręcić i przykręcić śrubę, jeśli nie będziemy mieć narzędzia z odpowiednią końcówką. W markecie budowalnym kupimy komplet śrubokrętów czy wkrętaków w atrakcyjnej cenie, a mając taki zestaw bez problemu dopasujemy narzędzie do wielkości wkręcanego gwintu. Kupmy także komplet kluczu nasadowych lub jeden duży klucz, w którym można zmieniać rozstaw, uzyskując w ten sposób zastępstwo dla kluczy w różnych rozmiarach. W urządzeniu wymienia się jedynie nasadki, a do podstawowych napraw wystarczą cztery nasadki. Warto kupić także pistolet do kleju, który jest potrzebny do obsługi spoiwa na gorąco. Kleje tego typu kupuje się w laskach, które wprowadza się do pistoletu, który podłączamy do prądu. Za pomocą klejów termotopliwych skleimy podkleimy karton czy naprawimy zepsute zabawki. Domową skrzynkę narzędziową warto wyposażyć również w kombinerki czy szczypce, które przydadzą się, gdy będziemy chcieli wyciągnąć krzywo wbity gwóźdź. Potrzebny jest także młotek.

Zobacz również  Czy warto zamieszkać na peryferiach Wrocławia?

Nie tylko pistolet do kleju na gorąco. Co jeszcze jest potrzebne?

Jeśli nie chcemy do drobnych prac wzywać fachowców, musimy kupić również elektronarzędzia, które są niezastąpione przy wielu domowych pracach i naprawianiu usterek. Wiertarka przyda się, gdy będziemy chcieli powiesić cięższy obraz czy szafkę lub gdy będziemy musieli coś przewiercić, wyciąć lub oszlifować – dzięki niej poradzimy sobie z wywierceniem małej dziury. Jeśli lubimy sami składać meble, warto kupić wiertarko-wkrętarkę. Wprawdzie szafki można skręcić śrubokrętem, ale trwa to dłużej i może być męczące. Takie urządzenie przyda się zwłaszcza osobom, które lubią pracować w drewnie i przygotowują meble, które składa się z wielu elementów. Potrzebna jest także zwykła miarka zwijana, z której skorzystamy zwłaszcza przed remontem, gdy trzeba będzie sprawdzić, czy szafki lub kanapa zmieszczą się na danej przestrzeni. Przyda się także płaski pędzel i nożyk. W czasie prac malarskich nożykiem wytniemy taśmę, a pędzel pomoże zamaskować niedoróbki. Nie zapomnijmy o latarce, która będzie nieceniona podczas przerw w dostawie prądu.

Podstawowe narzędzia przydadzą się jeszcze w trakcie urządzania mieszkania. Zawsze trzeba coś przybić, a pistolet do kleju sprawdzi się, gdy oderwie się delikatna część mebla czy dziecięcej zabawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *