Bieżnie domowe elektryczne, jaki model wybrać do domu?

Nie da się ukryć, że zima nie jest najlepszą porą roku dla biegaczy. Przed przeprowadzeniem kolejnych treningów powstrzymuje ich nie tylko niska temperatura, lecz przede wszystkim śnieg i lód, które mogą wiązać się z ogromnym niebezpieczeństwem upadku i kontuzji. Nic więc dziwnego, że tak dużą popularnością cieszą się bieżnie elektryczne. Z jakiego powodu powinno się je wybierać, a przede wszystkim, na co zwracać uwagę podczas ich zakupu?

Bieżnie domowe elektryczne — dlaczego warto je kupić?

Jak każdy doskonale wie, bieżnie domowe elektryczne (https://www.neo24.pl/rozrywka/sport/rowerystacjonarneibieznie/f/20626-rodzaj:bieznia.html) nie są jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem. Oprócz takiego modelu spotkać się można jeszcze z bieżniami mechanicznymi czy też ciśnieniowymi. Co dokładnie sprawia, że to model elektryczny jest tak często polecany przez specjalistów?
Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że bieżnia elektryczna jest niezwykle łatwa w użytkowaniu. Wystarczy tylko poprzez kilka przycisków ustawić żądaną prędkość, aby silnik zareagował i wprawił w ruch taśmę. Co więcej, taki sprzęt oferuje wiele dodatkowych funkcji. Wymienić tu trzeba przykładowo możliwość wprowadzania własnych planów treningowych, regulowanie pochylenia bieżni czy też np. wyświetlenie na jej ekranie filmu podczas biegu.

Zobacz również  Na co zwrócić uwagę, wybierając meble tapicerowane

Wielkość i waga bieżni

Jak wiec widać tego rodzaju bieżnie to naprawdę ogromne zalety, które sprawiają, że cieszą się one ogromną popularnością. Warto się jednak teraz zastanowić, na co trzeba zwracać uwagę podczas jej kupowania.
Na samym początku należy dowiedzieć się, jaka powinna być waga takiej bieżni, a także jej rozmiar. Są to sprawy naprawdę bardzo ważne, które przekładać cię będą na stabilność biegu, lecz również jego bezpieczeństwo. Wielu profesjonalnych biegaczy zgodnie przyznaje, że dobra bieżnia powinna ważyć minimum 100 kg. Dopiero wtedy staje się bardzo stabilna i można na niej poddać się naprawdę intensywnemu treningowi. Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, jak długi, a przede wszystkim szeroki będzie pas treningowy. Uznaje się, że absolutne minimum to 140×50 cm.

Wybieramy konsole bieżni

Niezwykle ważną sprawą, o której nie powinno się zapominać, gdy kupować się będzie bieżnie, to odpowiednio uważne przyjrzenie się jej konsoli sterowniczej.
Podstawowym błędem, który jest w tym zakresie popełniany to zwracanie uwagi tylko na wygląd konsoli. Wiedzieć jednak trzeba, że estetyczna i dobrze prezentująca się wersja nie musi być wcale praktyczna i wygodna. To właśnie te sprawy, czyli np. logiczne i dobre rozmieszczenie przycisków oraz prostota sterowania, to sprawy absolutnie kluczowe.

Zobacz również  Jak uzyskać spójność estetyki wnętrza w łazience

Parametry techniczne

Na sam koniec wspomnieć jeszcze trzeba o tym, że dobra bieżnia elektryczna musi cechować się odpowiednimi parametrami od strony technicznej. Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o prędkości maksymalnej, a także o mocy silnika. Dobry model powinien mieć moc na poziomie nawet 3 KM. Jeśli zauważy się w sklepie tanią bieżnię z wysoką prędkością maksymalną, lecz niższą mocą, przypuszczać można, że dość szybko ulegnie ona zniszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *