5 niezbędnych mebli do salonu

Projektowanie wyglądu mieszkania wydaje się łatwe tylko osobom, które nigdy tego nie robiły. Szczególnie trudne jest właściwe dobranie wyposażenia pokoju dziennego. Ma on być nie tylko wygodny i praktyczny, ale i ładny, gdyż to do niego zapraszamy gości. Jak wybrać meble spełniające te kryteria?

W jakim stylu urządzić salon? Jakie meble kupić?

Zanim wybierzemy meble pokojowe, zastanówmy się, w jakim stylu chcemy urządzić pomieszczenie. Salon to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu i relaksujemy się po zapracowanym dniu. Decydując o jego wyglądzie, nie kierujmy się modą czy gustem przyjaciół, a swoim własnym. Możemy zdecydować się na styl klasyczny, którego charakterystycznymi cechami są: ciepłe kolory oklein, które przywołują idealny rysunek drewna, delikatne zdobienia, ozdobne uchwyty i zaokrąglone kształty. Meble w tym stylu są dosyć masywne i stwarzają poczucie przytulności. Stylowe kredensy, przeszklone witryny, ciężkie krzesła i duże, wygodne fotele czynią dom przyjaznym. We wnętrzach tworzonych w stylu nowoczesnym dominują geometryczne bryły, a meble nie mają zbędnych detali i ozdób. Często są w oryginalnych kolorach, które podkreślają formę. Wykorzystuje się różne materiały: płyty mdf, sklejkę, drewno, metal. Na tle prostych mebli wyróżniają się designerskie dodatki, na przykład lampa czy krzesło o oryginalnej linii.

Zobacz również  Jaką ładowność pralki wybrać? 3 złote rady

Sofa najważniejszym meblem w salonie

Wśród mebli, które musimy umieścić w salonie, wymienić należy sofę, komodę, stolik i, jeśli salon jest także jadalnią, stół, krzesła i witrynę, w której schowamy szkło i obrusy. Sofa powinna być ozdobą wnętrza, ale musi być przede wszystkim wygodna. Dobierzmy ją do wielkości pomieszczenia. W małym pokoju ustawmy nieduży mebel, a jeśli pomieszczenie jest duże, możemy wybrać kanapę pokaźnych rozmiarów. Kolor kanapy zależy od naszej wyobraźni i potrzeb. Możemy z niej uczynić centralny punkt pomieszczenia, wybierając mebel w zdecydowanej, odważnej kolorystyce.

Jak dobrze wybrać inne meble pokojowe?

Wybierając meble do pokoju dziennego możemy sugerować się sugestiami producentów dobierając kilka elementów wyposażenia z tej samej serii lub komponując meble różne stylowo, tworząc niezwykle eklektyczne wnętrze. Meble, które nie tworzą kompletu sprawią, że wnętrze będzie wyjątkowe, ale musimy pamiętać, że łącząc je, trzeba zachować umiar, by nie stworzyć wrażenia chaosu. Do klasycznej, prostej kanapy możemy dobrać fantazyjny, kolorowy fotel. W ładnym wnętrzu ciekawie będzie wyglądać ozdobna komoda czy pomysłowy kredens. Jeśli nie mamy talentu architekta wnętrz, bezpieczniej jest wybrać meble z tej samej serii, a swoją indywidualność podkreślać za pomocą dodatków (lampy, poduszki, zdjęcia, bibeloty).

Salon to pomieszczenie, w którym ma nam być wygodnie i przyjemnie, więc wybierzmy meble, które nam się podobają i którymi z radością będziemy się otaczać przez wiele lat.

Zobacz również  O co warto zapytać dewelopera?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *