Pracujesz zdalnie i chcesz urządzić swoje biuro domowe?

Praca w domu to nie lada wyzwanie. Podstawą jest samodyscyplina, której utrzymanie jest podstawą zamiany wyjścia z domu do biura na przejście do innego pokoju. Dlatego tak ważne jest, by zorganizować miejsce pracy, które będzie odrywało nas od domowych obowiązków i pozwoli zająć się pracą. Organizując przestrzeń do wykonywania obowiązków służbowych w domu musimy zadbać, by nie zabrakło w nim żadnego ze sprzętów, które mieliśmy w biurze. Potrzebne będzie biurko, krzesło biurowe, komputer oraz szereg innych sprzętów i mebli bez których się nie obejdziemy. Poniżej krótki przewodnik, który mamy nadzieję pozwoli nie wydając zbyt wielu pieniędzy zorganizować sobie optymalne miejsce do pracy w domowym zaciszu.

Wyodrębnij trochę przestrzeni biurowej

Oczywiście nie zawsze mamy możliwość poświęcenia na biuro całego pokoju i jesteśmy zmuszeni zorganizować miejsce pracy w części innych pomieszczeń. Zadbajmy o to, by po pierwsze nie przeszkadzało w trakcie relaksu oraz, by pozwoliło oderwać się od patrzenia w telewizor czy sięgania do lodówki.

Podstawą w pracy zdalnej jest biurko, które gdy przy nim siadamy daje nam jasny sygnał, że jesteśmy w już pracy i pora na zajęcie się wynikającymi z tego obowiązkami. Jeśli mamy naprawdę mało miejsca wstawmy biurko w jeden z kątów, który po zakończeniu pracy możemy zasłonić na przykład parawanem. Ważne by w kącie obok biurka znalazło się też miejsce na wygodne krzesło biurowe, a jeśli uda nam się jeszcze zdobyć nieco dziennego światła, to właściwie mamy już wszystko co niezbędne.

Zobacz również  Niezbędnik każdego florysty. Zobacz, co jest potrzebne w kwiaciarni

krzesła i fotele biurowe pasaż biurowy

 

Tylko najważniejsze sprzęty biurowe

Jeśli będziemy potrzebować drukarki, kopiarki i skanera to zaopatrzmy się w urządzenie wielofunkcyjne, które pozwoli zaoszczędzić dużo miejsca i posiada wszystkie potrzebne funkcjonalności. Jest sporo droższe od pojedynczych urządzeń biurowych, ale z pewnością okaże się niezastąpione w przypadku małego biurka. Jeśli chodzi o komputer, to również nie możemy oszczędzać – musimy postawić na laptop, chyba że w kącie uda nam się zmieścić jednostkę stacjonarną i plątaninę kabli.

Podobnie rzecz się ma z dobrym krzesłem biurowym – nie musi być duże by być ergonomiczne i funkcjonalne. Siedzisko nie musi być przesadnie szerokie, a oparcie posiadać funkcję odchylania – zawsze możemy wstać i trochę się rozciągnąć, bo przecież nie widzi nas wtedy ani szef, ani koledzy z pracy.

Harmonogram dnia

To podstawa organizacji pracy w domu. Jeśli korzystając z faktu, że jesteśmy w domu zaczniemy wychodzić na zakupy, sprzątać czy gotować to może się okazać, że na pracę nie starczy nam czasu. Wspomniana na początku samodyscyplina to podstawa, a harmonogram dnia bardzo ją ułatwi. Dzień pracy w domu postarajmy się spędzać jak dzień w biurze. Po śniadaniu przebierzmy się w normalne ubranie i zasiądźmy przed komputerem.

Oczywiście nie chodzi o to, by być przez 8 godzin „przyspawanym” do biurowego krzesła, jednak ciągłe wstawanie i chodzenie po mieszkaniu będzie wybijać nas z obowiązków i zadań do wykonania. Oczywiście w stacjonarnym biurze również nie spędzamy całego dnia przy biurku, dlatego w podobny sposób działajmy wykonując pracę zdalną w domu. Zróbmy sobie przerwę na kawę, a zamiast bezpośredniej rozmowy z kolegami zadzwońmy do kogoś ze znajomych – starajmy się jednak by te przerwy trwały nie dłużej niż w biurze.

Zobacz również  Platery, nóż do tortu - czyli przygotuj się na własciwe podanie tortów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *