Kleje na gorąco – co można kleić?

Co można kleić klejem na gorąco? Praktycznie wszystko. Kleje termotopliwe, bo tak się fachowo nazywają kleje na gorąco, mają bardzo szerokie spektrum zastosowań, zarówno w gospodarstwach domowych, jak i przemyśle. Pozwalają w prosty, szybki, estetyczny oraz powtarzalny sposób łączyć ze sobą powierzchnie, zachowując ich właściwości.

 Klejenie na gorąco jest metodą, po którą chętnie sięgają zarówno amatorzy majsterkowicze, profesjonaliści, różnego typu i wielkości przedsiębiorstwa, a nawet gospodynie domowe. Pistolet do kleju na gorąco pozwala na precyzyjne łączenie elementów w różnych, w tym także trudnodostępnych miejscach. Ponadto zwalnia nas z konieczności rozrabiania kleju, wystarczy załadować go odpowiednim do danego zastosowania wkładem i poczekać na odpowiednią temperaturę. Ważnym atutem jest również fakt, że kleje są ogólnodostępne i dostosowane do niemal każdej powierzchni, z łatwością można więc wybrać dedykowany produkt, który zwiększy trwałość spoiny i pozwoli cieszyć się z prosto uzyskanego efektu.

Kleje dla profesjonalistów

Pistolet do kleju
Źródło: http://www.buehnen.pl/urzadzenia/reczne-pistolety-mechaniczne

Na potrzeby przedsiębiorstw producenci klejów oferują specjalistyczne kleje termotopliwe, które często z uwagi na charakter klejonych powierzchni charakteryzują się wyższą wytrzymałością. Po kleje przemysłowe chętnie sięgają przedstawiciele firm usługowych zajmujących się remontami, pracami wykończeniowymi, czy montażem. Kleje na gorąco dobrze radzą sobie w meblarstwie i tapicerstwie, na przykład przy podklejaniu tapicerek, wykładzin czy wypełnianiu drobnych ubytków w powierzchniach drewnianych. Również branża transportowa i reklamowa doceniają tą metodę, między innymi za estetycznie i nie niszczące powierzchni sklejanie kartonów, elementów ścianek wystawienniczych, wklejanie próbek produktów do gazet czy folderów. Po pistolet do kleju na gorąco sięgają także drobni przedsiębiorcy zajmujący się rękodziełem. Osoby robiące dodatki do ubrań, torebki, biżuterię, paski czy kapelusze, a także kwiaciarze. Klejenie na gorąco to doskonałe rozwiązanie przy dołączaniu do kwiatów drobnych elementów dekoracyjnych. Przezroczystego kleju nie widać na roślinie, a dodatkowo spoiwo jej nie zniszczy i zbytnio nie obciążą.

Zobacz również  Wybieramy najlepsze lodówki do zabudowy - 2022

Domowa alternatywa dla gwoździa i młotka

W domu kleje na gorąco to podstawa wyposażenia warsztatu każdego majsterkowicza, ale nie tylko. Kleje świetnie sprawdzą się przy wszelkiego typu drobnych naprawach. Gdy coś się potrzaska, odpadnie ucho od kubka, gdy trzeba podkleić ruszającą się płytkę w łazience, gdy trzeba dany element usztywnić podczas montażu, gdy odpadnie oczko w pierścionku lub oczko z ulubionego pluszaka córki. Pistolet do kleju na gorąco pomoże estetycznie zapakować prezent, odrobić pracę domową na technikę, naprawić torebkę czy rozpadającego się pilota od telewizora, zamontować listwy do rolet okiennych. Kleje przydadzą się przy układaniu tapety czy montowaniu na ścianie drobnych elementów dekoracyjnych, Słowem kleje na gorąco powinny stanowić obowiązkowy element każdej domowej skrzynki z narzędziami.